Kdo četl můj příběh, ví, že se zajímám o Feng Shui více jak 15 let. Ale tato dvě slova „Feng Shui“ již kolem mne kroužila daleko dříve. V knihkupectví plné regály knih, různé přednášky a dokonce jsem znala i několik přátel, kteří se touto filosofií zabývali a zabývají dodnes.
O tuto nauku jsem se začala zajímat až při rekonstrukci svého domu. Najednou jsem nutně potřebovala vědět, co Feng Shui přesně znamená, k čemu je to dobré? Jak je to s těmi barvami na stěnách? Jaké je nejvhodnější rozmístění nábytku? A jak všechny informace mohu využít v praxi?
Ještě stále je mnoho lidí, kteří si myslí, že na bydlení podle Feng Shui je třeba mít mnoho peněz, protože úpravy jsou nákladné. I já kdysi patřila mezi ně. Jiní zase tvrdí, že to je nějaká laciná ezoterika a ti lehce znalí pojmu se mylně domnívají, že jde pouze o uklizený byt.
Feng Shui – v novodobém překladu znamená „vítr a voda“, ale to nám nic nepoví o tom, co to přesně znamená. Ale kdysi v pradávných východních spisech bylo uvedeno, že „Feng Shui“ znamená „harmonické umístění“ … a tímto se již dostáváme k hlubšímu vyjádření této nádherné filosofie.
Feng Shui není jen o přestavbě nábytku v interiéru a úpravách v exteriéru. Učí nás také, jak být ve správný čas na správném místě, jít správným směrem. Učí nás dostávat se do harmonie s námi samotnými, s přírodou a celým vesmírem.
V dnešní době je Feng Shui hojně využíváno ve stavitelství. Je to filozofie, která se již nepodceňuje. Získáme-li tu správnou energii do domovů a všude kolem, budeme si cítit velice dobře, budeme žít ve zdraví a spokojenosti, v prosperitě a budeme mít kvalitní vztahy. Pomocí Feng Shui můžeme vnímat i náš vnitřní svět.
Ale vraťme se k prostoru. Je řada lidí, kteří si stále neuvědomují, že s naším bytem jsme jako spojené nádoby … buď nás může spolehlivě rozladit … pokud přijdeme domů, zakopneme o boty, na přeplněném věšáku již není místo na kabát, nesvítí světlo na chodbě … a tak dále … 🙁 a naopak přijdeme-li domů vyčerpaní, frustrovaní, po chvilce odpočinku na své oblíbené sedačce, únava rychle pomine a my brzy získáme pocit radosti a pohody, jestliže máme krásně vyladěný byt.
Možná je pro vás novinkou, že naši předci žili také tuto filosofii, jen nic takového bohužel nesepsali. Také oni dodržovali různé rituály, jarní a předvánoční úklidy, dbali na určité symboliky, aby si tím přitáhli a zajistili zdraví, ochranu a hojnost. Měli různé zvyky, které dodržovali a předávali je dál svým dětem. Také vnímali cykly přírody, lunární fáze a žili v souladu s nimi.
A proto jsem se rozhodla, vás postupně seznámit nejen s těmito tradicemi, ale také různými menšími, či většími problémy, které můžete jednoduše vyřešit pomocí jednoduchých úprav ve vašich domovech.
Prostředí, ve kterém žijeme, na nás působí 24 hodin denně a nejen to vyladěné. Naši realitu si tvoříme myšlenkami, energií, kterou přijímáme a také prostředím. Naše myšlenky, co jíme a pijeme, můžeme ovlivnit v okamžiku, kdy se tak rozhodneme a pokud si na naši stranu přitáhneme i prostor tak, aby nás podporoval, začnou se dít zázraky 🙂
Pomocí našeho bydlení si mimo jiné můžeme uvědomit a zlepšit různé zdravotní potíže, vyjasnit zdánlivě neřešitelné situace, např.: Proč se dítě v noci stále budí? Proč se nemůže soustředit na učení? … také dostanete odpovědi na to, co znamenají různé nefunkční věci u nás doma a jaké to má důsledky.
Více o těchto tématech se dozvíte v mém e-booku ZDARMA: „Co nám domov říká“, kde různé situace podrobněji rozebírám.
Přeji mnoho uvědomění o tom, co nám opravdu náš domov chce sdělit a také úspěšný start za svými sny pomocí vyladěného prostoru 🙂
Přeji, ať se daří 🙂